|  | 

Ekonomia w moim domu

Elektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Faktury to dokumenty obecne w każdej firmie. Jak na razie dominują faktury papierowe, ale coraz więcej firm zaczyna stosować faktury elektroniczne, czyli wygenerowane do pliku cyfrowego, np. PDF. Mogą one być zarówno skanami faktur papierowych, jak i plikami bezpośrednio wygenerowanymi przez oprogramowanie.
Firmy, które zdecydowały się wdrożyć elektroniczny obieg faktur cenią sobie zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim daje ono wymierne oszczędności finansowe. Nie ma potrzeby drukowania dokumentów, ani transportowania ich, jeśli firma ma wiele oddziałów.
Zastosowanie obiegu elektronicznego to także oszczędność czasu. Do wygenerowanych dokumentów dostęp ma natychmiast każdy z zainteresowanych pracowników firmy, bez potrzeby fizycznego ich dostarczania.
Faktury papierowe mogą ulec zniszczeniu lub zaginięciu, a w przypadku plików cyfrowych takie niebezpieczeństwo prawie nie istnieje. Wykonanie kopii zapasowej całkowicie rozwiązuje ten problem.
Zastosowanie elektronicznego obiegu faktur to zalecane dla profesjonalnych firm rozwiązanie.

Ciekawe artykuły o finansach:

elektroniczny-obieg-faktur

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Po co konto w banku?

    Po co konto w banku?

    Po co konto w banku? Świat niesamowici pędzi do przodu, dzięki temu że rozwija się komunikacja jak np. Internet a dodatkowo połączenia samolotami są coraz tańsze, zdecydowanie można stwierdzić że nasz świat się skurczył. Właściwie każdy obecnie może podróżować niemalże wszędzie, jedynym ograniczaniem są środki finansowe i dostęp do nich. Ogólnie w takich sytuacjach z

  • Ekonomia normatywna a pozytywna

    Ekonomia normatywna a pozytywna

    Wyjazd integracyjny Firmy i szefowie szanujący swoich pracowników, bardzo często organizują dla nich wyjazdy integracyjne, na których dane osoby mogą odpocząć od pracy i lepiej się poznać. Jest to świetna okazja do porozmawiania o wielu ważnych sprawach, które aktualnie dzieją się na świecie i odpoczęciu od firmowych tematów chociaż na kilka dni. Wyjazdy są z