|  | 

Model pajęczyny

Pośrednik ubezpieczeniowy i finansowy

Pośrednik ubezpieczeniowy i finansowy
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Pośrednik ubezpieczeniowy i finansowy

Na rynku finansowym bardzo popularnym zawodem jest pośrednik przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych. Taka osoba działa w imieniu konkretnej firmy ubezpieczeniowej i nakłania klientów do zawarcia określonego pakietu ubezpieczeniowego. W dużych miastach częściej udajemy się do siedziby danego ubezpieczyciela i tam załatwiamy wszystkie potrzebne nam dokumenty i podpisujemy ostateczną umowę.

Jednak w mniejszych miejscowościach dużo lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej jest zatrudnienie osób, które będą dojeżdżać do ich klientów i podpisywać umowy, prolongować je i zapoznawać kolejnych klientów z nowymi propozycjami ubezpieczeniowymi. Taka osoba jest wyszkolona właśnie pod tym względem sprzedaży ubezpieczeń, posiada zapewne również pewną wiedzę z zakresu innych produktów finansowych, jak na przykład kredyty. Warto współpracować z takim pośrednikiem ubezpieczeniowym, lecz zdecydowanie decyzji o wyborze ubezpieczyciela nie należy podejmować po usłyszeniu tylko propozycji jednego takiego pracownika.

Ciekawe artykuły o finansach:

posrednik-ubezpieczeniowy-i-finansowy

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia globalna – ciekawy kierunek studiów Zbliża się czas matur oraz podjęcia decyzji, na jakie studia aplikować. Wybór jest naprawdę ogromny, a uczelnie prześcigają się w oferowaniu kandydatom coraz ciekawszych propozycji. Jednym z bardziej interesujących kierunków w Polsce jest ekonomia globalna. Na tym kierunku studenci otrzymują solidną dawkę ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajmują się także procesami

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.